CIGRE TÜRKİYE ULUSAL KOMİTESİ ORGANİZASYONUNDA GÜÇ SİSTEMLERİ KONFERANSI 2016
15-16 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul’ da yapıldı.
CIGRE
93 ülkede 1100 kurumsal 8000’den fazla bireysel üyelik
CIGRE ÜYESİ OLMALIYIM ÇÜNKÜ
En yeni CIGRE teknik bilgilerine ulaşım imkanı, CIGRE faaliyetleri ve yayınlarından indirimli ya da ücretsiz faydalanma imkanı, CIGRE Çalışma Komitelerine üye olma imkanı, Bilgi, tecrübe ve kazanımların paylaşımı ve kazanım için bilimsel ortam yaratılması, CIGRE sempozyum, konferans v.b. etkinliklerine bildiri ile katılma imkanı
DUYURULAR
Duyurular, haberler, etkinlikler web sitemizde yer almaktadır.

CIGRE TÜRKİYE ULUSAL KOMİTESİ ORGANİZASYONUNDA GÜÇ SİSTEMLERİ KONFERANSI 2016

b_250_150_16777215_00_images_basin-bulteni.jpgCIGRE Türkiye Ulusal Komitesi’nin ikincisini gerçekleştirdiği “Güç Sistemleri Konferansı” 15-16 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul’ da yapıldı.

Elektrik enerjisi sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirmek amacıyla CIGRE Türkiye yapılanması tarafından düzenlenen “Güç Sistemleri Konferansı-2016”, TEİAŞ, EÜAŞ, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), TÜBİTAK UME, EMSAD ve TESAB’ın desteği ve OMICRON ile Kesir Mühendislik sponsorluğunda gerçekleştirdi.
İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Konferans Bilim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Belgin EMRE TÜRKAY ve Konferans Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Ahmet MEREV’in açılış konuşmaları ile başlayan konferans, İTÜ Elektrik fakültesi hocalarından Prof.Dr. Atilla BİR’ in “Mühendislik Tarihimiz” başlıklı söyleşisi ile devam etti. Söyleşinin ardından, İlhami ÖZŞAHİN (Oturum Başkanı-Eski TEİAŞ Genel Müdürü), Ercüment ÖZDEMİRCİ (TEİAŞ), Abdullah NADAR (TÜBİTAK MAM), Özgür YILMAZ (SIEMENS) katılımıyla “Elektrik Güç Sistemlerinin Geleceği” başlıklı panel düzenlendi.

Akıllı Şebekeler, Depolama Sistemleri, Elektriksel Malzemeler, Güç Kalitesi, Yenilebilir Enerji Kaynakları Sistem Bağlantısı ve Yüksek Gerilim Tekniği konularının ele alındığı konferansta, iki günde toplam 8 oturum gerçekleştirildi ve özel sektörden kamu sektörüne, üniversitelerden sivil toplum kuruluşlarına kadar sektörün tüm paydaşları tarafından 32 bildiri sunuldu.

Kısa süre önce kurulan CIGRE Türkiye Ulusal Komitesi, Güç Sistemleri Konferansı’nı gelenekselleştirerek, hem sektörün tüm uzmanlarını bir araya getirmekte hem de CIGRE’nin Türkiye’deki tanınırlığına katkıda bulunmaktadır.

CIGRE Gelecek Etkinlikler